• Produs nou

Pigtail fibră SC/APC 1m singlemode ULTIMODE PG-52S2 (G.657.A2, 9/125)

L35522
Rating 

Pigtail lungime de 1 metru

8,50 lei
cu TVA
Cantitate

  Security policy

(edit with the Customer Reassurance module)

  Delivery policy

(edit with the Customer Reassurance module)

  Return policy

(edit with the Customer Reassurance module)

Descriere
Caracteristici distinctive:
  • mufă SC/APC
  • fibră single-mode G.657.A2
  • lungime: 1 m
  • atenuare mică
ULTIMODE PG-52S2 este un pigtail singlemode cu o lungime de 1 metru, terminată la un capăt cu conector SC/APC.
Mufele SC/APC sunt în prezent cele mai des folosite mufe optice, pentru că sunt foarte uşor de conectat/deconectat şi pentru că sunt din plastic (mai puţin ferula). Forma lor dreptunghiulară permite amplasarea multor conectori pe o suprafaţă mică. Mufele SC/APC, datorită ferulei APC (angled polished connector - 8 grade) au o valoare return loss > 60 dB astfel încât să inducă atenuări din reflexie cât mai mici.
Patchcordurile optice ULTIMODE sunt se disting prin atenuările mici şi prin ferulele de cea mai bună calitate. Pentru fiecare patchcord sunt verificate valorile de atenuare, return loss şi suprafeţele ferulelor pentru a garanta conexiuni cu parametri cât mai buni.
Fibra sigle-mode folosită în pigtail-uri este de tip G.657.A2, cu factor de refracţie mic. Acesta oferă compatibilitate completă şi capacitatea de a efectua racorduri de calitate cu reţelele existente de fibră optică.
Fibra G.657.A2 este in prezent una dintre cele mai avansate și populare fibre single-mode, fiind de fapt o versiune îmbunătățită a fibrei G.652.D. Fibra poate strânsă sub forma unor spire înguste datorită atenuării reduse în astfel de condiții, în timp ce alți parametri sunt chiar mai buni (atenuare mai mică de 0,35 dB / km la 1310 nm și mai mică de 0,20 dB / km la 1550 nm). Particularitatea acestui tip de fibre este atenuarea redusă a bobinei - la 1550 nm atenuarea a 10 spire cu raza de 15 mm este <0,03 dB, și a unei spire cu raza de 7,5 mm este <0,5 dB
Specificaţii tehnice:
Nume: Pigtail SC/APC ULTIMODE PG-52S2
Cod: L35522
Lungime: 1 m
Fibră: singlemode, 9/125 G.657.A2
Conector: SC/APC
Detalii ale produsului
L35522

Fisa tehnica

Tip terminatie capat 1
SC/APC
Lungime
1m
Tip cablu
Pigtail
Recenzii

Nu sunt opinii ale clientilor in acest moment.

Scrie-ti recenzia

Pigtail fibră SC/APC 1m singlemode ULTIMODE PG-52S2 (G.657.A2, 9/125)

Pigtail fibră SC/APC 1m singlemode ULTIMODE PG-52S2 (G.657.A2, 9/125)

Pigtail lungime de 1 metru

Scrie-ti recenzia
16 alte produse in aceeasi categorie:

Urmariti-ne pe Facebook