Patchcord fibră SC-LC 3m duplex singlemode ULTIMODE PC-515D (G.652.D, 9/125)

L34153
Rating 

Lungimea de 3m pentru conectarea echipamentelor optice 

33,00 lei
cu TVA
Cantitate

  Security policy

(edit with the Customer Reassurance module)

  Delivery policy

(edit with the Customer Reassurance module)

  Return policy

(edit with the Customer Reassurance module)

Descriere
Caracteristici distinctive:
  • conectori: 2x SC/PC - 2x LC/PC
  • două fibre singlemode (G.652.D)
  • lungime: 3 m
  • atenuare scăzută
Patchcord SC-LC duplex singlemode ULTIMODE PC-515D cu lungime de 3m ajută la conectarea echipamentelor optice (media convertoare, module SFP, etc.) între ele sau cu cutii terminale/ODFuri. Conectorii optici de tip LC, datorită dimensiunilor reduse, sunt ideali pentru echipamentele de fibră optică cu densitate mare de porturi, iar conectorii SC sunt momentan cei mai populari pentru conexiunile de fibră optică pentru că sunt foarte uşor de conectat/deconectat.
Fibra optică singlemode LWP (Low Water Peak) utilizată în aceste patchcord-uri respectă standardul ITU-T G.652.D putând fi integrată fără probleme de compatibilitate în reţelele existente de fibră optică. Atenuarea medie este de aproximativ 0.4 dB/km la 1310 nm şi de 0.25 dB/km pentru 1550 nm. Fibra optică este întărită cu fibre de kevlar şi acoperită cu PVC.
Fibrele optice singlemode conforme cu standardul ITU-T G.652D sunt printre cele mai bune de pe piaţă. Înainte de introducerea recomandărilor G.652D fibrele puteau fi folosite doar într-o singură lungime de undă. Acum, fibrele cu tehnlolgie LWP (Low Water Peak) pot fi folosite în oricare bandă de la 1280 nm - 1650 nm.
Specificaţii tehnice:
Nume:  Patchcord fibră SC-LC duplex singlemode PC-515D
Cod: L34153
Lungime: 3 m
Fibre: 2x single-mode, 9/125
Cuple: SC (A1) SC (A2) LC (B1) LC (B2)
Atenuare [dB]: < 0.25 < 0.25 < 0.25 < 0.25
Pierdere prin reflexie [dB]: > 50 > 50 > 50 > 50
Detalii ale produsului
L34153

Fisa tehnica

Tip terminatie capat 1
SC
Tip terminatie capat 2
LC
Lungime
3m
Tip cablu
Patchcord
Single / Duplex
Duplex
Recenzii

Nu sunt opinii ale clientilor in acest moment.

Scrie-ti recenzia

Patchcord fibră SC-LC 3m duplex singlemode ULTIMODE PC-515D (G.652.D, 9/125)

Patchcord fibră SC-LC 3m duplex singlemode ULTIMODE PC-515D (G.652.D, 9/125)

Lungimea de 3m pentru conectarea echipamentelor optice 

Scrie-ti recenzia
16 alte produse in aceeasi categorie:

Urmariti-ne pe Facebook